BUDERUS KOMBİ SERVİS

0535100 37 91 - 0850 302 10 78 

numaralı telefonlarımızdan  Kombi Servisi ‘ne kombinizin her türlü servis işleri, rutin bakımı, arıza tamiri ve kulumu, sökümü, yer değişimi gibi işleriniz için ulaşabilirsiniz.  Kombi Servisi AVRUPA  VE ANADOLU yakasının tüm mahallelerinde hizmet vermektedir. Uzun yılların getirdiği birikimle oluşmuş tecrübemiz ve tüm marka ve model kombilerde uzman olan teknik ekibimizle siz değeli müşterilerimizin yanındayız. Yakacık Kombi Servisi tarafından kombinize düzenli rutin bakım yapıldığında cihazınızın enerji verimliliğini arar, böylece kullanım ömrü uzar ve ayrıca faturalarınızın hissedilir şekilde düşmesini sağlar.

BUDERUS  Kombi Servisi Tarafından Sağlanan Kombi Arıza Giderme Hizmetleri Nelerdir

Öncelikle kombinizin çalışmasını engelleyen ya da zayıflatan her türlü arızasını kolaylıkla gidermekteyiz. Yakacık Kombi Servisi ustaları sadece bir maka ya da model kombi üzerine ustalaşmış değildiler. Kombinizin makası ya da modeli, teknik yapısı ne olursa olsun bizler evlerinize ya da iş yerlerinize geldiğimizde kombinizin sorununu en kısa sürede tespit ederiz. Sadece sorunu belirlemek ile kalmaz sorunun kaynağının ne olduğunu da ortaya çıkarabiliriz. Böylece Yakacık Kombi hem Servisi kombinizin arızasını uygun ve hızlı müdahaleler ile giderecektir hem de sorunun kaynağını belirleyerek ileride tekrar ortaya çıkmasını engelleyecek biçimde gerekli müdahale ve uygulamaları gerçekleştirecektir.

A-    Yakacık Kombi Servisi kombi su akıtma sorununuzu giderir.

 

Kombi Neden Su Akıtır?

Kombinizin su akıtmasınız en başta gelen sebebi kombinizin basıncının fazla yükselmiş olmasıdır. Küçük oranlardaki basınç yükselmeleri kombiyi çok fazla etkilemez. Kombilerde bulunan su genleşme tankı genellik ile bu sorunu çözebilirler ancak su basıncı çok yüksek seviyelere çıktığında kombi bunu telafi edip saklayacak bir alana sahip olmadığında akıtmaya başlayacaktır. Bildiğiniz gibi kombinizin içinde sıcak su bulunmaktadır. Bu su yer yer genleşir. Kombi basıncının artmasının temel sebebi budur. Hem sıcak su hem de petek kullanımı buna yol açabilir.

Kombinizin basın değeri optimum olarak 1,5 olmalıdır. Eğer kombiniz bu değerin üzerine çok fazla çıkıyor ise özellikle 2-2,5 seviyesini çok sık aşıyor ise bir sorun olduğunu göstermektedir. Ara sıra 1,5-2 seviyesine inip çıkması kombinizin kendisi tarafından telafi edilir ama bunun üzerindeki değerler çok sık oluşuyorsa cihazınızı kontrol etmek için Yakacık Kombi Servisi ‘ne ulaşabilirsiniz.

Kombinizde, cihazınızın basıncı düştüğü zaman bunu yükseltme görevinde olan bir parça bulunmaktadır: doldurma musluğu. Bazen bu paça görevini doğru şekilde yerine getirmez, örneğin yeterli basınca ulaşıldığı halde açık kaldığı için doldurma işlemine devam eder ve basıncın yükselmesine yol açar. Ya da bazen kırılır ve buna bağlı olarak da işlevini doğru şekilde gerçekleştiremez. Yakacık Kombi Servisi kombinizin bu parçasını kontrol edip işlevini doğru şekilde yerine getirmesini sağlar.

Sorunun bir diğer kaynağı ise yukarıda da işlevi anlatılmış olan genleşme tankı olabilir. Kombilerdeki basıncın cihaza zarar vermemesi için dizayn edilmiş olan bu parça da bazen işlevini doğru şekilde yerine getiremez. Genleşme tankı iki odacıktan oluşur ve bir bölümünde hava diğer bölümünde ise su yer almaktadır. Bu iki bölüm arasında su transferi gerçekleşmektedir basınca bağlı olarak. Bu ikisinin arasında ise membran adı verilen bir parça vardır. İşte bu paça delinir ise ya da kombinin havası biter ve hava tankı tamamen su ile dolar ise kombiniz su kaçırmaya başlayacaktır. Yakacık Kombi Servisi bu sorunu da kolayca tespit edip giderecektir.

            B - Sıcak su arızasını tespit eder ve çözeriz.

C-               Bazen kombiler peteklerde bulunan kir ve toz yüzünden, petek dolaşım sistemlerindeki tıkanıklıklardan ya da petek ayarlarındaki sorunlardan, vanaların düzgün bir biçimde çalışmaması yüzünden de arızalanabilir. Yakacık Kombi Servisi petek arızalarınızı da giderecektir.

            D- Kombi gösterge arızaları da sık rastlanan kombi problemlerindendir. Elektronik ayarları ve ana kartında yaşanan sorunlar bu arızalara yol açmaktadır. Yakacık Kombi Servisi usta ekibi gösterge kutusu arızaları konusunda da sizin sorununuzu gidermekte yanınızdadır

            E- Kombiler elektronik cihazlardır bu elektronik yapıya, bu akıllı sistemlerin birbiriyle iletişimindeki sorunlara bağlı arızaları da sizler için çözmekteyiz

           

Yakacık Kombi Servisi arızaları gidermenin yanı sıra düzenli kombi bakımı ve petek temizliği için de sizlerin hizmetinde