Acıbadem Kombi Servisi

Jetser Acıbadem Kombi Servisi 0850 302 10 57- 0544 607 13 43  numaralarımızla sizlerle. Acıbadem’in her bölgesinde hizmet veren Acıbadem Kombi Servisi deneyimli ustalarıyla tüm marka ve model kombilerinizin sorunlarını gidermek, periyodik ve mevsimsel bakımını yapmak için burada. Acıbadem Kombi Servisi müşteri memnuniyeti ve uygun fiyat garantisi vermektedir.

 

Acıbadem Kombi Sevisi Düzenli Kombi Bakımı

Düzenli olarak kombi bakımını yaptırmak size;

-          Enerji tasarrufu sağlar

-          Enerji verimliliği sağlar

-          İleride ortaya çıkabilecek büyük arızaları önler

-          Kombinizin ömrünü uzatır

-          Acıbadem Kombi Servisi can ve mal güvenliğini sağlar

-          Acıbadem Kombi Servisi tarafından verilecek kombi bakım hizmeti sonunda kombinizden daha yüksek randıman alırsınız, yaşam kaliteniz yükselir.

 

Kombiler yaz konumunda ve kış konumunda ayrı ayrı çalışmaktadırlar. Kombinin marka ve modeline bağlı olarak hangi konumda nasıl çalıştığı değişebilmektedir. Acıbadem Kombi Servisi sizlere bakım hizmeti sağladığında her iki moda da en yüksek verimlilikte çalışacak şekilde cihazınızın ayarları geçekleştirilecektir.

 

Kombinin Ana Parçaları Nelerdir?

Farklı marka ve modellerde bazı değişiklikler olmakla beraber kombilerde bulunana temel parçalar şunlardır:

1)      Elektronik kart (anakart) 

2)      Pompa (devirdaim-sirkülasyon) 

3)      Fan 

4)      Üç yollu vana 

5)      Genleşme tankı 

6)      Ana eşanjör 

7)      Plaka eşanjör 

8)      Prosestat

9)      Su akış şalteri 

10)   Tribünntc

11)   İyonizasyon elektrodu 

12)   Ateşleme elektrodu

13)   Gaz valfi

14)   Emniyet ventili

15)   Düğmeler 

16)   Doldurma musluğu

17)   Basınç sondası 

18)   By pass 

19)   Diyafram (membran-conta)

20)   Baca sensörü

 

Kombi Yaz Modu - Acıbadem Kombi Servisi Hizmetleri

Kombiniz yaz modundayken sıcak suyu kullanmak üzere musluğu açtığınızda anakarta bu talebin bilgisi su akış sensörü aracılığıyla gönderilmektedir. Kombilerde üç yollu vana denene bir parça bulunmaktadır. Anakart işte bu üç yollu vanaya voltaj göndererek vananın sıcak su konumuna geçmesini sağlamaktadır. Ardından pompaya da voltaj göndermektedir ve aktif olmasını sağlar. Sensörler aracılığı ile sıcaklık ölçülmektedir. Eğer talep edilenden düşük ise dana voltaj gönderilir ve çalışması sağlanır. Ardından prosestattan almış olduğu sinyal ile atık gaz sisteminde bir problem olup olmadığının kontrolü yapılır ve sorun yoksa gaz valfine voltaj gönderir ve böylece gaz yollarının açılması işlemi gerçekleşecektir. Sonrasında ateşleme elektrotlarına voltaj göndererek yanmayı işlemi başlamaktadır. Bu aşamada da İyonizasyon elektrodu devreye girer ve bundan gelecek sinyal ile yanmanın düzgün şekilde gerçekleşip gerçekleşmediğini kontrol eder ve bu şekilde yanma sürecektir. Acıbadem Kombi Servisi anlatılan tüm bu sürecin çalışma prensiplerine he model ve marka kombiler için hâkimdir. Hızı nasıl olmalı, sırası ne olmalı, gürültü, işlem hızı, cevap hızları tamamını kontrol ederek kombinizin yaz modunda düzgün bir biçimde çalışmasını sağlamaktayız.

 

Kombi Yaz Modu - Acıbadem Kombi Servisi Hizmetleri

 

Acıbadem Kombi Servisi kombinizin kış modunda da sağlıklı şekilde çalışmasını sağlar. Kombinizin kış modundaki çalışma servisi biraz daha farklılık göstermektedir. Öncelikle cihazınız 0-1 anahtarı ile açılmaktadır. Sonrasında kullanıcı (yani siz değerli müşterilerimiz) kalorifer ayar düğmesini istediği ayara getirir. Bundan yaklaşık olarak 15-20 saniye kadar sonra pompa devreye girecek ve çalışmaya başlayacaktır. Pompa gidiş ile dönüş sensörleri arasında bulunan ısı farkını ölçüp ana karta iletmektedir. Isı eğer istenene derecenin altındaysa yaz modunda olduğu gibi anakart fanı devreye sokmak üzere sinyal gönderi ve fan çalışmaya başlar. Fanın otaya çıkardığı basınç prosestatın kontaktlarını kapatacaktır, prosestat çalışır ve ardından gaz sisteminde sorun olup olmadığını elektronik karta bildirme işlevini de üstlenir. Burada da sorun olmadığı bildirimi ana karta gelince kart gaz sistemine voltaj yollar ve gaz yolarlı açılması işlemi tamamlanır. Ateşleme elektrodunun ateşleme işini başlatması sağlanır. Bu aşamada iyonizasyon elektrodu devreye girer ve brülörde alevin varlığı iyonizasyon elektrodu tarafından belirlenir.  Sorun olmadığı, yanmanın düzgün bir biçimde geçekleştiği tespiti iyonizasyon elektrodu tarafından belirlendikten sonra elektronik karta sinyal aracılığı ile geri bildirimi yapılır. Kombi bu aşamadan sonra hemen hemen 2 dakika boyunca önce en düşük seviyede yanar, ardından ayarlanan değer çıkar. Acıbadem Kombi Servisi tüm bu süreçlerin sağlıklı işlemesini temin eder.